Karupükste aeg

Kui aastaid saaks nii kolmekümne ringis tagasi keerata siis võiks öelda, et tänavune talv on tõeline karupükste aeg. Minul olid elekrisinised karupüksid. Meil oli maal villavahetus, kuhu memme viis lammaste seljast lõigatud kasukad ja sai vastu elektrisinist lõnga. Sellest sain mina siis oma edevad karupüksid. Karupükstele jäid lumes mütates külge justkui väikesed lumepallid. Neid sai pükste küljest ära nokkida ja siis peo sees sulatada. Selliste palliliste pükstega memme tuppa ei lasknud. Kamandas meid neljakesi köögiukse ette ritta ja võttis luua. Luuaga käidi üle püksisääred ja pepud. Meile tegi see hirmsasti nalja. Pärast tilkusid märjad karupüksid vanni kohal nööril. Ja meie käratsesime köögis sooja pliidi ees. Värvilised kindad ja sokid topiti pliidiraua ette pulgale kuivama. Talv.

Täna tuiskas jälle. Hanged on kõrged ja lumel koorik peal. Koerad ehmatavat postiljone lumekuhjade otsas istudes. Bobigi võiks hange otsast üle aia astuda või noore kuuseheki ladva peale pissida. Talv nagu muiste. Lumekooriku alla saab koopaid kaevata ja lumememmed seisavad naaberaedades juba mitmendat kuud. Minul veel kevadeigatsust pole, pole kevadväsimustki. Tihased on küll käratsema hakanud ja ilma päikeseprillideta on silmad pisaraid täis. Soojematel päevadel on maja seina ääres kõnniteeplaadid sulanud. Siis tuleb aga jälle lumi ja sajab kõik valgeks ja puhtaks. Küll karupüksid rõõmustaksid sellise ilma üle.

Advertisements

One Comment on “Karupükste aeg”

  1. Hongmees ütles:

    Karupüksid olid ka minu lapsepõlve lahutamatud kaaslased kelgumäel. Ma ei sallinud neid eriti villa omaduse tõttu torkida aga tagantjärele saan ma aru, et külm ei hakanud mul neis ka kunagi. Sadu lumepallikesi päeva lõpus pükste küljes mäletan minagi. Ka meie pere karupüksid tegi valmis vanaema.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s