Tipp ja Täpp

Mirjami vanaemal on kaks lammast. Lammaste nimed on Tipp ja Täpp, nagu selles vanas lastesaates. Lambad kommi ei armasta aga Mirjam armastab küll. Vanaema ütleb, et maiustamine teeb tuju heaks aga südame läilaks ja toob Mirjamile kommi poest ainult neljapäeviti. Mirjam sööb siis kohe terve kotitäie korraga ära. Vanaema lammastel on kadakate vahel väike puulobudik. Kui vihma sajab lähevad lambad lobudikku vihmavarju. Mirjamile meeldib siis ka lammaste juurde pugeda. Seal on soe ja haiseb. Lammaste märg villakasukas on vastik, kui see vastu Mirjam paljaid jalgu ja käsi puutub.

Lambad söövad kadakate vahel rohtu ja vanaema ei pea siis seal niitma. Mirjamile meeldib kadakate vahel käia. Seal ei ole rohi kõrge nagu mujal heinamaal. Lammastest on rohu sisse palju pabulaid järele jäänud. Vahel korjab Mirjam neid plekkpurki. Kui Mirjam ja vanaema poodi mängivad siis on Mirjami poes alati müügil shokolaadikomme. Mirjam hoiab alles kõik neljapäevaste kommipakkide paberid. Plekkpurki korjatud pabulad mässib ta hoolega paberisse ja keerab paberiotsad kenasti rulli. Vanaema andis Mirjamile kolm tühja assortiikarpi ja nende sisse paneb Mirjam paberisse keeratud pabulakommid.

Kui ilmad suvel soojaks lähevad jõuab kätte lambapügamispäev. Mirjam on sel hommikul alati varakult üleval ja ei jõua ära oodata millal vanaema oma hommikuste toimetustega ühelepoole saab. Mirjami tööks on Tipp ja Täpp karjamaalt üles otsida ning väravasse ajada. Pärast tohib Mirjam vanaema kõrval kükitada ja vaadata, kuidas vanaema kääridega naks-naks-naks lammastelt kasukad seljast lõikab. Lambad on Mirjami meelest peale pügamist nagu linnatädide puudlid. Mirjam ütleb vanaemale, et Tipp ja Täpp pole mingid puudlinimed ja nad peavad lambaid kutsuma nüüd Bertaks ja Pauliineks. Vanaema on sellega päri ja lubab Mirjamil Berta ning Pauliine karjamaale tagasi ajada. Mirjam ajabki, ronib siis veel väravale, plaksutab käsi ja hüüab: „Jookske nüüd, puudlid!“.

Õhtupoole pesevad Mirjam ja vanaema suures vannis villa. Seebiveega. Mirjamile meeldib kuidas vesi vannis vahutab ja ta puhub seebivahu torte mööda õue laiali. Vanaema ütleb, et Mirjam rohkem segab, kui aitab ja ajab ta kulmu kortsutades eemale. Ise ütleb, et: „Näh sunnik, ajad mul siin villa kõik prahti uuesti täis.“ Mirjam keksib siis ühelt jalalt teisele ja tänitab: „Näh sunnik, näh sunnik!“

Mõnikord meeldib Mirjamile lambaaia ääres kõlkuda ja määgida. Tipp ja Täpp tulevad siis aia äärde ja määgivad vastu. Mirjami meelest on neil ilusad silmad. Täna Tipp ja Täpp ei tule ja vaatavad kartlikult kadakate vahelt. Mirjam määgib ja määgib. Vaatab siis vihaselt lammaste poole ja karjub: „Lollakad! Puudlid!“ ja läheb nuiab vanaemalt võileiba.

19. august 2010

Advertisements


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s