Advendiaeg ja singi-porrupirukas

Mulle väga meeldib advendiaeg. Kodus olemise üheks eeliseks on ka see, et kaubanduskeskuste jõulutrall ei riku detsembrikuu lähenedes tekkima hakkavat jõulutunnet. Ilmad ei ole küll tänavuse esimese advendi ajal teps mitte jõululikud, kuid minu jõuluootus tekkis juba mitu nädalat tagasi. Täiesti ootamatult, ühel sügisesel kuldkollaste lehtedega päikesepaistelisel päeval, ajal mil esimesed öökülmad polnud veel maad valgeks värvinud. Vaatasin oma väikeseid poisse, kui nendega õues jalutasin ja siis äkki oli tunne kohal ja pole enam lahti lasknud. Päris jõulutunne tuleb enamasti ikka lumega ja kuuse tuppa toomisega. Seda aega veel ootan.

Eilse esimese advendi puhul jäid küll küünlad süütamata ja piparkoogid küpsetamata aga see-eest oli see üks neist õhtutest, mil kõik mu poisid on kodus. Mu selleaastase esimese advendi parimad hetked olid need, kui sain istuda oma suure poisiga teetassi taga ja ajada lihtsalt natuke aega juttu. Enne, kui ta jälle õue tormise tuule kätte pidin saatma.

Advendijutule lisaks natuke proosalist toidujuttu  ka. Õigupoolest kirjutangi neid retseptiraasukesi pigem enda jaoks üles, unuvad teised muidu ära. Olete vist märganud, et olen plaadipiruka sõltlane. Sellel on proosaline põhjus tegelikult – poisid ei anna eriti aega, et neid pisikesi pirukaid veeretada ning ära süüakse kõik nii ehk naa. Nii olengi kergema vastupanu teed läinud. Seekordse plaadipirukaga läksin eriti kerget ja kiiret teed ning kasutasin poetaigent.

Singi-porrupirukas

Pirukapõhjaks kasutasin 500 grammist pärmi-lehttaigent. Sulatasin üles, rullisin laiaks, laotasin ahjuplaadile. Peale hakkisin paar peotäit suitsusinki (sellist rasvasemat), paar peotäit porrurattaid, feta sarnast juustu ning ananassilõikusid. Soola-pipart ja ca 15-20 minutiks ahju. Mulle omale väga maitses ja kõik teised sõid ka ja limpsisid mokki. Porru läks ahjus mõnusalt pehmeks ja magusaks ning ananass andis kerget hapukust.

Advertisements


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s