Poolikud sõrmikud ja täpiline savikauss

Laupäeval tegime sodipoeringi. Muu toreda kraami hulgas tõin koju väikese täpisavist sinilillevaasi. Veeretasin seda seal näppude vahel ja mõtlesin, et justkui väike pesa. Ja õhtul käisid sõbrad külas, tõid kingituseks väikeseid munakujulisi komme ning väike täpikauss oligi veel enam justkui väike pesa.

täpiline savikausskirjud nelgid DSC_5468

Mu blogi on viimasel ajal kuidagi väga pildikeskne. Osalt on see tingitud sellest, et toad on kevadiselt päikest täis. Lihtsalt kutsub aina tihedamini fotoaparaati haarama. Teisalt on põhjuseks see, et kõik mu tööd on poolikud. Ja poolikuid töid on na nadi näidata. Otsustasin, et üht siiski täna näitan, kuna see on mu esimene pääsuke – rahvusliku mustriga sõrmkindad. Tean juba, et see ei jää viimaseks paariks, sest olen nende kudumisest nii haaratud. Esimest korda kasutasin varrast 1,5 (tõsi, kunagi ammu aastaid tagasi kudusin memme varrastega ka aga need olid kooliaegsed kudumised). Randmeosa lainelise mustri kiri on pärit Kristi Jõeste raamatust “Kirjatud teekond”, kirjaosas kasutasin Nõukogude Naise mustrilehelt leitud Lihula vöökirja ning muutsin seda pisut, et lõngajooksud liiga pikad ei jääks. Kuna randmele jääb vöökiri siis kindaseljad kudusin triibuseelikut meenutama ja sõrmed tulevad täpilised. Lainelise randmega sattusin pisut hoogu, see on nii kena muster ja tore kududa ka ning nüüd on sõrmikud pea küünarnukini, sobiksid kolmveerandvarrukaga kanda. Järgmine kord talitsen end.

poolikud sõrmikud

Lõngadest olen ka tahtnud juba ammu kirjutada. Need on taimedega värvitud ning pärit armsa Diana käest Looduskerast. Olen tema lõngu omale juba mitme kindapaari jagu koju krabanud ja alati pakki avades vaimustun. Kui teie näpud ka loodusvärvides lõngade järele sügelevad siis soovitan piiluda, lisaks on Diana nii tore ja vastutulelik. Diana käsitööblogi lingi leiad huvi korral siit.

Uue padjakatte õmblesin ka. Selle pruunide ja hallide lindudega. Linnuteadlase rõõmuks.

lindudega padjakate

Advertisements


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s